Wednesday, April 27, 2011

Kaip atpazinti SCAM?

Šiame įraše apžvelgsiu kaip atpažinti scam‘us.

Scam‘as tai sukčių sukurtas tinklapis, kuris iš pradžių gal ir atrodo legalus ir mokantis, tačiau jo paskirtis yra išnaudoti savo vartotojus arba išvilioti iš jų pinigų. Šiais laikais naują svetainę sukurti labai lengva, todėl sukčiai jų kuria vis daugiau ir daugiau. Sukčiaujančių PTC yra daugiau nei pusė, tačiau jie neturi tiek daug lankytojų
Kuo pasižymi būtent PTC scam‘ai? Įsivaizduokite - randate naują PTC, jame užsiregistruojate, 3 mėnesius kasdieną spaudžiojate reklamas ir surinkę minimalią išėmimo sumą jos paprašote. Kita kartą bandant prisijungti jūs esat apkaltinamas sukčiavimu, o jūsų profilis suspenduotas amžinybei. Turbūt ne koks jausmas? Bandote susisiekti su administratoriumi e-laiškais ar kuo tik dar sugalvojat aiškindami, kad jokių autoclicker‘ių programų nenaudojote ir elgėtės visada gražiai tačiau atsako nesulaukiate, abejodami ar adresatas apskritai e-mail‘ą tikrina. Kas gali būti dar blogiau? Jūs paprašote savo uždirbtų pinigų su pažadu juos gauti per 30 dienų, tačiau jums toliau dirbant neribotą laiko tarpą jokios išmokos negaunate. Tuo scam‘ų blogumai nesibaigia, būna visko: investicijų reikalavimai norint išmokos, profilių trynimai be priežasties, dažnas savininko keitimąsis(su visų sąskaitų anuliavimais) ir kita. Būna netgi ir taip, kad PTC puikiai dirbęs 2 ar daugiau metus staiga išnyksta, o jo savininkas pabėga su visomis vartotojų investicijomis, tai yra pagrindinis dalykas, kurio bijoma iš patikimų PTC.
Būtent dėl visų šių priežasčių pasistengsiu paaiškinti tipiškų PTC scam‘ų požymius ir ko pasisaugoti internete norint, kad taip nenutiktų ir jums.
1. PERDĖTAS ATLYGIS
Niekada nesilankykite PTC kuris siūlo daugiau nei 0.02$ už vieną reklamos paspaudimą. Yra tinklapių kurie siūlo net iki 1$ už reklamos peržiūrą. Ar jūs moketumėte tokią sumą žmogui kuris tik apsilankė jūsų svetainėje? Žinoma ne.
2. INVESTICIJOS REIKALAVIMAS
Nesakau, kad visos svetainės reikalaujančios pradinio įnašo yra blogos. Tiesiog tai labai nepatikimas žingsnis jūsų atžvilgiu. Taip pat būna svetainės reikalaujančios įnašo norint išsiimti uždirbtą sumą. Visuomet prieš investuodami ar už ką nors mokėdami pasidomėkite svetainės patikimumu arba ją ištirkite.
3. PRADINIO PUSLAPIO DIZAINAS
Taip, tai reiškia labai daug. Patyrę internautai ir patys gali nuspręsti ar svetainė patikima, ar ne vien pažiūrėję į pagrindinį puslapį, tačiau ką daryti pradedančiąjam vartotojui? Mano patarimas būtų peržvelgti įvairius scam‘us ir atkreipti dėmesį į spalvas, išdėstymą, šriftą, peržiūrėjus daugiau aiškiai matosi pasikartojančios detalės, kurių ateityje ir turėtumėte vengti. Pvz. Pradinis pulapis sudarytas tik iš teksto ir nuorodos prisiregistruoti ar didelis ryškus spalvotas tekstas siūlantis tam tikrą uždarbį. Taip pat siūlau vengti puslapių kuriuose yra video(ypač su auto paleidimu).
4. PERDĖTI PAŽADAI
Kas yra perdėtas pažadas? Čia jau spręsti jums, bet ir durniui aišku, kad siūlymas uždirbti 8000$ į metus investavus iki 50$ yra netikras. Ypač venkite pasiūlymų su fiksuotu laikotarpiu. Tačiau atsiminkite – daug patikimų svetainių nurodo sumą kurią uždirbsite turėdami daug DR(kurių veikiausiai turėsit tik porą), jokio melo čia nėra.
5. SUKLASTOTA STATISTIKA
PTC svetainės viršuje arba šone dažnai rodomos tinklapio statistikos – vartotojų skaičius, bendra išmokų suma, bendra vartotojų sąskaitų suma, prisijungusiųsų skaičius ar laisvai nuomuojamų referral‘ų skaičius. Šie skaičiai dažniausiai yra tikri, tačiau patys nagliausi PTC šiuos skaičius yra suklastoję, todėl didelio dėmesio į juos kreipti nerekomenduočiau.
6. KITOS CHARAKTERISTIKOS
PTC taip pat tampa įtartinu jeigu:
• Neturi forumo, kuriame vartotojai galėtų skųstis;
• Neturi galimybės išmokėti į PayPal.
7. BUXHOST
Buxhost.com – kompanija teikianti PTC svetainių kūrimo paslaugas. Mėnesio kaina - $25, todėl daugelis žmonių pigiai sukuria PTC sistemas, o po greito laikotarpio jas uždaro. Visos buxhost svetainės naudoja tą patį scriptą, todėl jos atrodo beveik vienodos. Buxhost pavyzdys. Lankytis buxhost PTC nuoširdžiai nerekomenduoju.
8. GOOGLE, GOOGLE, GOOGLE
Norėdami patikrinti ar PTC scam‘as ar ne, protingiausias jūsų žingsnis būtų paieškoti to PTC vartotojų atsiliepimų – forumai, scam list‘ai, atsiliepimų puslapiai, blog‘ai ir kiti šaltiniai padės jum apsispręsti dėl lankymosi jame, o ypač dėl investicijos, jei tokią planuojat. Atsiminkit - tai, kad radote keletą žmonių kuriem PTC išmokėjo/neišmokėjo nereiškia kad tai būtinai atsitiks ir jums – atkreipkite dėmesį į išmokų/neišmokų santykį ir spręskite patys.

1 comment: